ایران - یوریکا

موسسه ایرانی مطالعات اروپا و امریکا

گزارش تحلیلی > آلمان > حمايت رئيس جديد پليس جنايي آلمان BKA از مبارزه با تروریسم اسلامگرایانه

حمايت رئيس جديد پليس جنايي آلمان BKA از مبارزه با تروریسم اسلامگرایانه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۲/۱۳ تعداد بازدید: 598

اختصاصی ایران-یوریکا

هولگر مونش  Holger Münch ، رئيس جديد ادارة پليس جنايي آلمان خواستار تنظيم طرحي براي پيشگيري ملي در این رابطه شده است. وي در این رابطه اظهار داشت:

"ما به يک سيستم هماهنگ‌شده براي کاستن از شدت افراط‌گرايي نياز داريم. ما هنوز در آلمان برنامه‌اي واقعي براي اين کار نداريم. اگر اين گرايش کماکان ادامه يابد، ما احتمالاً امسال با 1000 جهادي که کشور را براي پيوستن به نبردها ترک کرده‌اند، سر و کار خواهيم داشت. ما بايد ناچارا  از خود سؤال کنيم که براي جلوگيري از حملات، چه منابعي را مي‌توانيم در اختيار قرار دهيم. تعداد اسلام‌گرايان نشان‌دهندة لزوم تجديد نظر در اين زمینه است. ما بايد به اين مسأله بينديشيم که چگونه مي‌توانيم، طرح‌هاي خود را توسعه دهيم و آن‌ها را با يکديگر مرتبط سازيم. علاوه بر پليس و سرويس‌هاي اطلاعاتي به همکاري دادگستري و ادارات اجتماعي، آموزشي و جوانان نيز نياز است. دولت فدرال، ايالات و بخش‌ها بايد به طور مشترک برنامه‌اي را براي آلمان طراحي کنند. اين مسأله لزوماً فقط شامل حال مراجع امنيتي نمي‌شود. "هولگر مونش

رئيس جديد ادارة پليس جنايي آلمان که ماه دسامبر جانشين يورگ تسيرکه شد، بنا را بر تشدید وضعيت امنيتي کشور مي‌گذارد. وي گفت، دليل اين مسأله، افزايش تعداد اسلام‌گرايان است. از سوي ديگر، تغيير استراتژي داعش نيز مي‌تواند بر وضعيت اروپا تأثير بگذارد. هر چقدر داعش در سوريه و عراق موفقيت‌هاي نظامي کمتري کسب کند، اهداف بيشتري را در خارج - از جمله در آلمان - براي حملات خود جستجو خواهد کرد.

ايرنه ميهاليچ، نمايندة سبزها در پارلمان آلمان مدت‌ها است خواستار يک استراتژي هماهنگ‌شدة ملي براي پيشگيري از گرايش جوانان به افراط‌گرايي شده است. به گفتة وي، پيشگيري، يکي از ستون‌هاي اصلي مبارزه با تروريسم به شمار مي‌رود.

پتر ر. نويمان، يکي از کارشناسان سرشناس اروپايي تروريسم از کالج کينگز لندن نيز نظر مشابهي دارد: ما بايد برنامه‌هايي را براي جلب نظر افراد و تشويق آن‌ها به کنار گذاشتن حمايت از گروه‌هاي تروريستي طراحي کنيم و فعاليت بيشتري براي پيشگيري به عمل آوريم. انجمن‌هاي اسلامي براي توضيح و روشن کردن ذهن افراد به کمک نياز دارند. بايد از تندرو شدن جوانان جلوگيري کرد. اين تنها کاري است که ما مي‌توانيم در برابر تبليغات تروريستي انجام دهيم. اما سياست تاکنون به ويژه با خشونت و سرکوب به پديدة رو به رشد اسلام‌گرايي با خشونت‌ واکنش نشان داده است. به طور مثال، قوانين و اختيارات جديدي در نظر گرفته شده‌اند،  فعاليت داعش در آلمان ممنوع شده است و با استخدام پرسنل جديد براي مراجع امنيتي دولت فدرال و ايالات موافقت شده است.

ادارة پليس جنايي نيز تصمیم مشابهي دارد. بر اساس آن بايد در حوزة تروريسم اسلام‌گرا توانايي‌هاي خود را توسعه  داد و منابع مالي بيشتري بدين منظور دريافت نمود. وزير کشور اعلام کرده  200 فرصت شغلي جديد به وجود خواهد آمد و چندين ميليون يورو بودجه نيز به ادارة پليس جنايي اختصاص داده خواهد شد.

 

ملاحظات و ارزیابی:

روند اسلام‌گرايي در آلمان سال‌ها است روند روبه رشدی یافته است. قبلا دستگاههای امنيتي تعداد آنها را در سال 2011 بالغ بر  3800 نفر سلفي ارزیابی کرده بودند، اما هم اکنون تعداد آن‌ها به 7300 نفر رسيده است. بموجب آخرین آمار ها حداقل 680 نفر به اصطلاح جهادگر از آلمان براي شرکت در جنگ، راهي سوريه و عراق شده‌اند. يک‌سوم آن‌ها  به آلمان بازگشته‌اند. پليس و سرويس‌هاي اطلاعاتي بنا را بر اين مي‌گذارند که اين افراد خطر ويژه‌اي براي امنيت آلمان به شمار مي‌روند. به همين دليل نيز سازمان های امنیتی ادعا می کنند که بسياري از آن‌ها با صرف هزينه‌اي بالا تحت نظر قرار دارند.

پلیس آلمان

هرچند نگرانی نسبت به رشد افراط گرایی در آلمان عامل مهمی در اتخاذ تصمیمات سرویس های اطلاعاتی علیه تروریسم می باشد، اما نباید از نظر دور داشت که رشد افراط گرایی در بسیاری از موارد، تنها بهانه ای برای به افزایش بودجه سرویس های امنیتی و ایجاد ساختارهای جدید امنیتی در این کشور بوده است. همچنین تهدیدات امنیتی موجب شده تا دست این سرویس ها برای اعمال کنترل های شدید در مورد اشخاص بویژه مسلمانان باز باشد. از سوی دیگر بنظر می رسد در آلمان، غالبا پیگیری سیاست های اسلام هراسانه بر مبارزه واقعی با تروریسم و افراط گرایی ارجحیت یافته است.

محمد حسن طاهری 13 اردیبهشت 1394

  فرستادن مقاله چاپ مقاله
 
مطالب دیگر در این بخش تاریخ انتشار

کمیسیون شرق اقتصاد آلمان

۱۳۹۷/۱/۲۱

بررسی اهداف و ابزارهای نفوذ آلمان در خاورمیانه: کردستان هدف اصلی آلمان

۱۳۹۷/۱/۲۰

ترجمه کامل سخنرانی وزیر خارجه آلمان در کنفرانس بررسی سیاست خارجی آلمان

۱۳۹۷/۱/۱۲

ماراتن تشدید تنش‌ها در روابط ترکیه و آلمان

۱۳۹۶/۵/۱

راهکارهای تصمیم سازان بنیاد علم و سیاست آلمان SWP برای حفظ ترکیه در بلوک غرب

۱۳۹۶/۱/۱۹

از سیاست نگاه به شرق تا سیاست سرد: مرکل، پوتین و سیاست خارجی آلمان در قبال روسیه

۱۳۹۶/۱/۱۵

جایگاه منطقه خلیج فارس در سیاست خارجی و امنیتی آلمان پس از جنگ سرد

۱۳۹۶/۱/۱۵

برآورد آلمان از سیاست خارجی ترامپ

۱۳۹۵/۱۲/۲۵

لایحه جدید وزارت دفاع آلمان؛ کنترل‌های امنیتی اسلامگرایان افراطی در ارتش

۱۳۹۵/۱۰/۱۵

بررسی اهداف و منافع روسیـه، ترکیـه و آلمـان در قبال یکدیگر

۱۳۹۵/۹/۲۹

بررسی اجمالی پرخاشگری کلامی مقامات آلمانی علیه ایران

۱۳۹۵/۹/۳

اهداف آلمان در دور جدید "امنیتی سازی" و "ایران‌هراسی"

۱۳۹۵/۷/۲۸

پیشرفت میلیتاریسم در سیاست خارجی آلمان

۱۳۹۵/۷/۲۴

روند جدید در سیـاست خارجی آلمـان و اهداف این کشور در مداخله نظامی سوریه

۱۳۹۵/۴/۱۵

برگ‌هایی از سیاست خارجی آلمان با مرور زندگی یک وزیر خارجه

۱۳۹۵/۴/۶

فهم سیاست در آلمان

۱۳۹۵/۲/۲۹

تغییر نگرش در سیاست خارجی آلمان

۱۳۹۵/۲/۴

معرفی کتاب «قدرت در مرکز»اثر دکتر هرفرید مونکلر

۱۳۹۴/۱۲/۱۱

ترمیم وجهه عربستان در مسئله تروریسم، سیاست جدید ائتلاف غربی

۱۳۹۴/۱۲/۲

تحلیلی کوتاه از سفر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان به تهران

۱۳۹۴/۹/۲۵

نگاهی کوتاه به زندگی و دوران صدارت اعظمی هلموت اشمیت

۱۳۹۴/۸/۳۰

رسوایی های اطلاعاتی اخیر در آلمان؛ بازتابی از سیاست خارجی آلمان و روابط فراآتلانتیکی

۱۳۹۴/۴/۱۵

سیاست خارجی آلمان در قبال روسیه

۱۳۹۴/۴/۱۵

روایتی دیگر از همکاری جاسوسی آلمان و آمریکا

۱۳۹۴/۲/۲۷

افشای حمایت مالی آلمان از برنامه‌ هسته‌ای رژیم صهیونیستی

۱۳۹۴/۲/۱۵

نگرش نزدیکِ ایران و آلمان نسبت به تحولات یمن

۱۳۹۴/۲/۱۴

حمايت رئيس جديد پليس جنايي آلمان BKA از مبارزه با تروریسم اسلامگرایانه

۱۳۹۴/۲/۱۳