ایران - یوریکا

موسسه ایرانی مطالعات اروپا و امریکا

ایالات متحده امریکا : پایش هفتگی آمریکا (26 فوریه تا 4 مارس 2018 – 7 تا 13 اسفند 1396)
تعداد بازدید: 145 تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷

 26 فوریه تا 4 مارس 2018 – 7 تا 13 اسفند 1396فهرست

 1. گفتگوی ترامپ با سران عربستان و امارات
 2. تشدید احتمال کناره‌گیری مک‌مستر
 3. خانه‌تکانی در کاخ سفید
 4. سفر هیئت آمریکایی به پاکستان 
 5. جنگ تجاری آمریکا
 6. نگرانی غرب از اظهارات روسیه 
 7. شش درس گرفته‌شده از جنگ داخلی سوریه در خصوص مهار تروریسم
 8. راهبرد آمریکا در خاورمیانه و جنوب آسیا
 9. رابرت مولر در تحقیقات خود به دنبال تأثیر مشاور امارات متحده عربی بر سیاست دولت ترامپ
 10. پیشنهاد ساخت سفارت امریکا در بیت‌المقدس توسط سرمایه‌دار صهیونیست
 11. سیاست تغییر رژیم، سیاست رسمی در دستور کار دولت امریکا
 12. مقاله نیویورک‌تایمز درباره کمک‌های امریکا به عربستان برای هسته‌ای شدن:
 13. بررسی پیشنهادات اروپایی‌ها به امریکا در مورد برجام
 14. تمرین نظامی آمریکا با اسرائیل

گفتگوی ترامپ با سران عربستان و امارات

کاخ سفید گزارش داده که دونالد ترامپ در تماسی تلفنی با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی و با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی  درباره ایران و آنچه «اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه» خوانده رایزنی کرده است . بنا بر بیانیه کاخ سفید، ترامپ از رهبران عربستان و امارات برای نقش مهمشان در رهبری شورای همکاری خلیج‌فارس برای مقابله با اقدامات (امنیت زدا)  ایران و مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، تشکر کرده است. موضوعات امنیتی و اقتصادی نیز در این گفتگوها ردوبدل شده است. مسئله قطر نیز از دیگر محورهای مهم گفتگو بوده است. یک مقام ارشد آمریکایی گفته است که احتمال دارد شیخ  تمیم بن حمد بن آل ثانی، برای دیدارهای دوجانبه با ترامپ در ماه مارس به آمریکا سفر کند. واشنگتن امیدوار در دستور کار نشست شورای همکاری خلیج‌فارس مهم‌تر به موضوع ایران و صلح خاورمیانه پرداخته شود. (کاخ سفید و رویترز /  9 اسفند 1396)

تشدید احتمال کناره‌گیری مک‌مستر

به نقل از برخی مقام­های آمریکایی، هربرت ریموند مک‌مستر مشاور امنیت ملی ترامپ ماه آینده (میلادی) کاخ سفید را ترک می­کند. پیش‌تر خبرگزاری رویترز به نقل از چهار مقام ارشد دولت آمریکا گزارش داد که مک­مستر و جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید به دلیل افزایش اختلافاتشان با ترامپ به‌زودی از مقامشان کناره‌گیری خواهند کرد. درعین‌حال سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید هم گفت که ترامپ هنوز به ژنرال مک‌مستر اعتماد کامل دارد. به نقل از ان‏بی‏سی، «استفن بیگن» رئیس شرکت خودروسازی فورد یکی از نامزدهای احتمالی جایگزینی با مک‌مستر است. بیگن از سال 2001 تا 2003 عضو شورای امنیت ملی آمریکا بوده است. (ان بی سی، سی ان ان، نیوز ویک / 12 اسفند 1396)

خانه‌تکانی در کاخ سفید

نیویورک‌تایمز گزارش داد: دونالد ترامپ درصدد برکناری دخترش ایوانکا و دامادش جارد کوشنر از سمت‌های مشاوره‌ای کاخ سفید است. گزارش­ها از لغو دسترسی بیش از 30 دستیار دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به اسناد فوق محرمانه خبر دادند.گفته شده ترامپ از تنش­ها حول اقدامات کوشنر خسته شده و نگران است حضور او ضعفی را در کاخ سفید ایجاد نماید. اختلافات بین کوشنر و برخی اعضای بلندمرتبه کاخ سفید بالا گرفته است کما اینکه گفته شده جان کلی کوشنر را جز اعضایی دانسته که حق دسترسی به اطلاعات محرمانه را ندارند. از سوی دیگر مقامات کاخ سفید نگرانند که تندروی و روابط تجاری کوشنر، او را به اهرم فشاری در دست دولت‌های خارجی بدل کند. به مقاماتی از کاخ سفید چون کوشنر اعلام شده است که تأییدیه امنیتی آن¬ها از دائمی به موقت نزول است. روزنامه واشنگتن‌پست نوشت: رابطه کوشنر با کشورهای بیگانه یکی از دلایل عدم دستیابی وی به مجوز امنیتی دائم است. درعین‌حال آنتونی اسکاراموچی؛  مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید مطرح کرده که تعداد بیشتری از کارکنان کاخ سفید، در روزهای آینده، از دولت دونالد ترامپ کناره‌گیری می‌کنند. او گفته تحت ریاست جان کلی؛  رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، روحیه کارکنان کاخ سفید بد است. هپ هیکس مدیر کنونی ارتباطات کاخ سفید و از نزدیک‌ترین مشاوران ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد که ظرف چند هفته آینده استعفا می‌کند. جاش رافائل معاون مدیر ارتباطات کاخ سفید نیز گفته که قصد دارد کاخ سفید را ترک کند. (نیویورک‌تایمز و بلومبرگ / 8 اسفند  1396)

سفر هیئت آمریکایی به پاکستان 

هم‌زمان با افزایش تنش میان واشنگتن و اسلام‌آباد یک هیئت بلندپایه آمریکایی به پاکستان سفر و با مسئولان این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند. لیزا کورتس معاون رئیس­جمهوری و رئیس ارشد آسیای جنوبی و مرکزی آمریکا در سفری غیرمنتظره به اسلام‌آباد با مسئولان وزارت خارجه و وزیر کشور پاکستان دیدار کرد. رئیس امنیت ملی، و مسئولین بخش آسیای جنوبی وزارت خارجه آمریکا، از  اعضای این هیئت بودند. پاکستان در این دیدار مطرح ساخته: آمریکا علاوه بر مسائل امنیتی باید در مسائل رفاهی و اقتصادی نیز مشارکت داشته باشد. برای شکست تروریسم هماهنگی و همکاری لازم است. این هیئت علاوه بر «احسن اقبال» با «تهمینه جنجوعه» معاون وزیر خارجه پاکستان نیز دیدار کرده و مذاکراتی داشته‌اند. این دیدارها محرمانه بوده است. (اکسپرس نیوز و رویترز / 8 اسفند 1396)

جنگ تجاری آمریکا

به نقل از یو.اس.ای تودی، دونالد ترامپ به دنبال توئیت خود مبنی بر اینکه: «ما باید از کشور و کارگرانمان حمایت کنیم. صنعت فولاد ما در وضعیت بدی قرار دارد؛» روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد تعرفه­ای 25 درصدی بر واردات فولاد و تعرفه 10درصدی برای واردات آلومینیوم بر آمریکا وضع کند. ترامپ هنوز جزئیاتی از طرح خود برای افزایش تعرفه واردات فلزات مطرح نکرده، اما گفته است که هفته آینده دستور آن را صادر می‌کند.  ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در واکنش به اقدام دولت آمریکا مبنی بر وضع کردن تعرفه‌ گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم اعلام کرد که اتحادیه نیز نسبت به اقدامات تهدیدآمیز واکنش نشان می­دهد. قرار است مقامات اتحادیه اروپا در روزهای آینده پیشنهادهایی مطابق ضوابط سازمان تجارت جهانی ارائه دهند. گفته می‌شود که کارشناسان اتحادیه اروپا از چندی قبل مشغول تهیه‌ فهرستی از محصولات آمریکایی هستند که قرار است به‌عنوان واکنشی علیه تصمیم دولت ترامپ مبنی بر وضع کردن تعرفه‌ی گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم، برای آن‌ها عوارض گمرکی تازه‌ای در نظر گرفته شود. گری رایس سخنگوی صندوق بین‌المللی پول نیز به دولت آمریکا هشدار داد که افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد، به اقتصاد جهانی آسیب خواهد زد. رایس هشدار داد که در پی تصمیم دولت آمریکا برای افزایش تعرفه‌ واردات، دیگر کشورها هم ممکن است با توجیه حراست از امنیت ملی خود، دست به اقدامی مشابه بزنند. (توئیت دونالد ترامپ و یو اس تودی / 11 اسفند 1396)

نگرانی غرب از اظهارات روسیه 

کاخ سفید روز جمعه با صدور بیانیه­ای، از گفت­وگوهای تلفنی جداگانه دونالد ترامپ با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «امانوئل مکرون» رئیس­جمهوری فرانسه خبر داد و اعلام کرد، رهبران این سه کشور نگرانی خود را در خصوص اظهارات اخیر «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه ابراز داشته­اند. محور مهم گفتگوی این سه کشور، اوضاع سوریه و اظهارات پوتین حول سلاح هسته­ای بوده است. بر اساس این بیانیه، هم صدراعظم آلمان و هم رئیس­جمهور فرانسه با ترامپ اتفاق‌نظر داشته­اند که سوریه و حامیان آن؛ روسیه و ایران باید به‌صورت کامل قطعنامه شماره ۲۴۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را اجرا کنند. این قطعنامه بر اجرای فوری آتش‌بس در سراسر سوریه تأکید دارد. سه کشور، از روسیه خواسته­اند تا بمباران منطقه غوطه شرقی را متوقف کند، دولت سوریه را مجبور کند که عملیات علیه مناطق غیرنظامی را متوقف کند و سوریه پاسخگوی وضعیت حقوق بشری غوطه شرقی باشد.  در این گفتگوها، سران سه کشور به بیان نگرانی‌ها درباره سخنان اخیر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در خصوص ساخت تسلیحات هسته‌ای پرداختند. آن‌ها اتفاق‌نظر داشتند که این اظهارات، فاصله گرفتن از بحث‌های سازنده درباره طیف مسائل مطرح بین روسیه و غرب است. ولادیمیر پوتین در سخنرانی روز پنجشنبه خود در جمع سران و نمایندگان مجلس فدرال این کشور، از به‌کارگیری سلاح هسته‌ای در صورت مورد تهدید قرار گرفتن سخن گفته بود. در بیانیه کاخ سفید در این رابطه آمده: رهبران روی این موضوع اتفاق‌نظر داشتند که توسعه تسلیحات هسته‌ای، از ارزش گفت‌وگوهای سازنده در مسائل مختلف میان روسیه و غرب می‌کاهد. (کاخ سفید / 11 اسفند 1396)

شش درس گرفته‌شده از جنگ داخلی سوریه در خصوص مهار تروریسم

تقریباً هفت سال از ناآرامی‌های سوریه می‌گذرد که در آن حدود 500 هزار نفر کشته‌شده و میلیون‌ها نفر آواره گشتند. جنگ و دیپلماسی مرتبط با آن سبب توجه به اقدامات ضد تروریستی می‌شود. لذا می‌توان چند درس مفید از این تحولات برداشت نمود: 1. جنگ‌های داخلی و تروریسم به شکلی هماهنگ با یکدیگر جلو می‌روند. 2. دشمنان اغلب بسیار نامتحد ‌هستند. 3. تروریست‌ها هنوز به دولت‌ها متکی هستند. 4. مبارزه با تروریسم سبب اتحاد مردم با یکدیگر ازنظر تاکتیکی می‌شود. 5. متحدان به هماهنگی نیاز دارند. 6. و تکیه نکردن به برنامه‌های آموزشی. سوریه عراق نبود، عراق هم افغانستان نیست و درگیری بعدی با گروه‌های تروریستی جهانی، کاملاً متفاوت خواهد بود؛ اما اگر ایالات‌متحده بتواند درس‌های فوق را یاد بگیرد، ممکن است دفعه بعد مبارزه با تروریسم را بهتر انجام دهد. (منبع: بروکینگز/ 8 اسفند)

راهبرد آمریکا در خاورمیانه و جنوب آسیا

آنتونی کردسمن  به راهبرد آمریکا در خاورمیانه و جنوب آسیا  پرداخته است. مبنی بر اینکه بحث در مورد روند صلح اعراب و اسرائیل حتی با استانداردهای پایین گذشته هم تداخل پیدا می‌کند. نه‌تنها برای عراق بلکه برنامه مشخصی برای پایان دادن به جنگ سوریه هم وجود ندارد، درحالی‌که روسیه و ترکیه به‌عنوان بازیگران خارجی به ایران پیوستند. به نظر نمی‌رسد ایران به‌طور فعالانه سلاح‌های هسته‌ای را دنبال کند، اما ایالات‌متحده هیچ راهبرد روشنی برای مقابله با محدودیت‌های موافقت‌نامه هسته‌ای ندارد و هیچ پایه‌ای برای گفتگو با متحدان اروپایی خود در مورد چگونگی حل این مسئله وجود ندارد. هیچ استراتژی برای مقابله با گسترش نقش ایران در منطقه، توان موشکی در حال رشد و تهدیدات برای حمل‌ونقل در خلیج‌فارس و آب‌های نزدیک در خلیج عمان وجود ندارد. (منبع: مرکز مطالعات راهبردی/7 اسفند)

رابرت مولر در تحقیقات خود به دنبال تأثیر مشاور امارات متحده عربی بر سیاست دولت ترامپ

رابرت مولر که مأمور ویژه رسیدگی به پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و احتمال ارتباط کابینه ترامپ با روسیه شده است در ادامه تحقیقات خود به یافته‌های جدیدی مبنی بر نفوذ و تأثیرگذاری امارات متحده عربی بر فرآیند سیاست‌گذاری کاخ سفید رسیده است. مأمور ویژه رسیدگی به پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و کابینه ترامپ، رابرت مولر به دنبال تأثیرگذاری رئیس اجرایی دولت امارات متحده عربی بر سیاست‌گذاری کاخ سفید است. طبق گزارش نیویورک‌تایمز تیم مولر مشغول بررسی پرونده دخالت سرمایه‌دار آمریکایی-لبنانی و مشاور ولیعهد امارات محمد بن زاید آل نهیان است. جرج نادر، طبق گزارش روزنامه تایمز در سال گذشته به‌طور مرتب از کاخ سفید دیدن می‌کرد. این تحقیقات در حال بررسی نقش نادر در تصمیم‌گیری کاخ سفید است و درباره تلاش‌های اماراتی‌ها برای تأثیرگذاری بر کابینه ترامپ می‌پردازد. به نظر می‌رسد که تحقیقات ترامپ گستره‌ای بیش از دخالت‌های روسیه در انتخابات آمریکا را شامل شده است.  (منبع: دِ هیل / 12 اسفند1396)

پیشنهاد ساخت سفارت امریکا در بیت‌المقدس توسط سرمایه‌دار صهیونیست

به گزارش آسوشیتدپرس، شلدون ادلسون، سرمایه‌دار صهیونیست و حامی بزرگ مالی ترامپ گفته است که حاضر است سفارت امریکا در بیت‌المقدس را بسازد. برخی معتقدند که سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ و طرفداری وی از اسرائیل تحت تأثیر اقدامات این شخص است. ( آسوشیتدپرس / 4 اسفند 1396)

سیاست تغییر رژیم، سیاست رسمی در دستور کار دولت امریکا

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک در مصاحبه اختصاصی با صدای امریکا گفته است که سیاست تغییر رژیم باید به‌عنوان سیاست رسمی در دستور کار دولت امریکا باشد. (صدای امریکا / 10 اسفند 1396)

مقاله نیویورک‌تایمز درباره کمک‌های امریکا به عربستان برای هسته‌ای شدن

 نیویورک‌تایمز در سرمقاله­ای به کمک‌های امریکا به عربستان برای هسته‌ای شدن این کشور پرداخته است. اگر ایالات‌متحده طرح‌های سعودی‌ها برای ورود به عرصه تولید برق هسته‌ای را در 25 سال آینده به‌خوبی مدیریت نکند، عربستان به کشوری با پتانسیل ساخت سلاح هسته‌ای تبدیل می‌گردد. سعودی‌ها می‌گویند که تکنولوژی هسته‌ای را برای اهداف صلح‌آمیز می‌خواهند، اما نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد که آن‌ها به دنبال گزینه ساخت سلاح‌های هسته‌ای برای دفاع در مقابل ایران هستند. سعودی‌ها از دادن تعهد حقوقی برای صرف‌نظر کردن از فرآوری اورانیوم و پلوتونیوم امتناع کردند و این باعث بی‌نتیجه ماندن مذاکرات دولت اوباما با عربستان به‌منظور انتقال فناوری هسته‌ای غیرنظامی به این کشور گردید. اما دولت ترامپ اکنون می‌تواند سران عربستان را قانع کند، اما اصرار بر این شرط سعودی‌ها را به سمت روسیه، فرانسه و یا کشور دیگری می‌کشاند. (نیویورک‌تایمز /  6  اسفند 1396)

بررسی پیشنهادات اروپایی‌ها به امریکا در مورد برجام

نیویورک‌تایمز در مقاله­ای به بررسی پیشنهادات اروپایی‌ها به امریکا در مورد برجام پرداخته است. تهدیدات ترامپ مبنی بر پاره کردن برجام، اروپاییان را به تکاپو انداخته است تا به‌جای دوباره‌نویسی این موافقت‌نامه، در راستای تکمیل آن با تنظیم قراردادی تکمیلی که شامل برنامه موشکی ایران و توقف همیشگی توانایی ایران برای تولید سوخت هسته‌ای باشد، حرکت کنند. اروپایی‌ها بناست تا در مذاکرات آتلانتیک از ترامپ بخواهند تا اگر مذاکرات در این زمینه انجام پذیرفته است دیگر خواسته‌ای را مطرح ننماید و با بهانه‌های دیگر، این موضوع را به هم نزند. تیلرسون اخیراً خطاب به اروپاییان گفته است که در غیاب تعهد روشن از جانب آن‌ها برای برطرف کردن نگرانی‌های برجام، امریکا دیگر تحریم‌های ایران را تعلیق نخواهد کرد. نیویورک‌تایمز همچنین گفته است که اروپاییان با سه اصلاح کلیدی موافقت کرده‌اند: تعهد برای مذاکره مجدد در مورد حد و حدود آزمایش‌های موشکی ایران، اطمینان از اینکه بازرسان آژانس هسته‌ای دسترسی بی‌قیدوشرطی به پایگاه‌های نظامی ایران داشته باشند و افزایش زمان انقضای محدودیت‌های ایران در برجام برای تولید سوخت هسته‌ای. اروپاییان می‌گویند که شانس اینکه توافق دیگری – نه در درون برجام- بلکه به‌صورت جداگانه شکل گیرد، وجود دارد.  از بین رفتن برجام و یا بازنویسی آن، نه‌تنها قدرت چانه‌زنی با ایران، بلکه قدرت چانه‌زنی با روسیه و چین را کاهش می‌دهد و ایران را به سمت تسلیحات هسته‌ای حرکت می‌دهد. به گفته نیویورک‌تایمز مذاکرات مذکور قرار است توسط برایان اچ هوک حقوق‌دان جمهوری‌خواه و مدیر برنامه‌ریزی وزارت خارجه امریکا انجام گیرد. البته انجام این توافق، ورود ایران به این مذاکرات، واکنش چین و روسیه و ... مشخص نیست. (نیویورک‌تایمز /  7  اسفند 1396)

تمرین نظامی آمریکا با اسرائیل

 به گزارش وب‌سایت وزارت دفاع ایالات‌متحده امریکا، بیش از 2500 نفر از نیروهای نظامی امریکا در ماه جاری میلادی، به‌منظور بهبود آمادگی برای انجام عملیات مشترک، در یک تمرین نظامی با اسرائیل شرکت خواهند کرد. این مانور که به نام جونیپر کبرا[1] شناخته می‌شود، یک مانور دفاعی موشکی است که طی روزهای 13 تا 24 اسفند انجام خواهد شد. این تمرین‌های مشترک دوسالانه،  برای نهمین بار است که انجام می‌شود . (7 اسفند 1396، وب‌سایت وزارت دفاع امریکا)[1] Juniper Cobra


پیشنهاد این صفحه صفحه مناسب چاپ
 

سایر خبرها

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰ - پایش هفتگی بریتانیا (16 تا 22 آوریل 2018 -27 فروردین تا 2 اردیبهشت 1397)

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰ - پایش هفتگی اتحادیه اروپا (16 تا 22 آوریل 2018 - 27 فروردین تا 2 اردیبهشت 1397)

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰ - پایش هفتگی آمریکا ( 9 تا 15 آوریل- 20 تا 26 فروردین 1397)

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰ - پایش هفتگی بریتانیا ( 9 تا 15 آوریل- 20 تا 26 فروردین 1397)

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰ - پایش هفتگی فرانسه (9 تا 15 آوریل 2018 / 20 تا 26 فروردین 1397)

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰ - پایش هفتگی فرانسه (19 مارس تا 8 آوریل 2018 - 28 اسفند 1396 تا 19 فروردین 1397)

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸ - پایش هفتگی بریتانیا (19 مارس تا 8 آوریل 2018 - 28 اسفند 1396 تا 19 فروردین 1397)

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶ - پایش هفتگی آمریکا (19 مارس تا 8 آوریل 2018 - 28 اسفند 1396 تا 19 فروردین 1397)

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰ - پایش هفتگی اتحادیه اروپا (19 مارس تا 8 آوریل 2018 - 28 اسفند 1396 تا 19 فروردین 1397)

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰ - پایش هفتگی بریتانیا (5 تا 11 مارس 2018 - 14 تا 20 اسفند 1396)

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰ - پایش هفتگی فرانسه (26 فوریه تا 4 مارس 2018 – 7 تا 13 اسفند 1396)

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷ - پایش هفتگی آمریکا (26 فوریه تا 4 مارس 2018 – 7 تا 13 اسفند 1396)

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰ - پایش هفتگی فرانسه (19 تا 25 فوریه 2018 / 30 بهمن تا 6 اسفند 1396)

۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰ - پایش هفتگی اتحادیه اروپا (19 تا 25 فوریه 2018 / 30 بهمن تا 6 اسفند 1396)

۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷ - پایش هفتگی آمریکا (19 تا 25 فوریه 2018 – 30 بهمن تا 6 اسفند 1396)

۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰ - پایش هفتگی بریتانیا (19 تا 25 فوریه 2018 – 30 بهمن تا 6 اسفند 1396)

۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰ - پایش هفتگی آمریکا (12 تا 18 فوریه 2018 - 23 تا 29 بهمن 1396)

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳ - پایش هفتگی بریتانیا (12 تا 18 فوریه 2018 - 23 تا 29 بهمن 1396)

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰ - پایش هفتگی اتحادیه اروپا (12 تا 18 فوریه 2018 - 23 تا 29 بهمن 1396)

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰ - حضور ایالات ­متحده و بروز اختلافات